Předvolební podpora

Prof. Jan Švejnar

"Mgr. Daniela Hermana znám řadu let jako čestného a schopného člověka, který se svědomitě a eticky zabývá důležitými společenskými problémy. I na základě naší několikaleté spolupráce jsem si jistý, že bude velkým přínosem nejen pro Poslaneckou sněmovnu, ale i pro Českou republiku."

 

Jan Kraus

Daniel Herman je pro mě jedna z mála cenných osobností, které se, k mé radosti, rozhodly "obětovat" v České politice. Netrpí dvěma zásadními nedostatky místní politické obce: je poctivý a vzdělaný. Přitom liberální a přirozeně zaujatý problémy celé společnosti. Křesťanský demokrat svoji podstatou. Jedna z osobností, kterou z chatrné nabídky, za sebe doporučuji.

 

Jaroslav Hutka

Jelikož mě další české volby naplňují nejistotou, tak jsem rád, když objevím, že v nich kandiduje člověk, kterého znám a kterému věřím. Daniel Herman takový člověk je a jeho dosavadní život by mohl být zárukou, že na politickém blátě neuklouzne. Takové lidi, jako je on, bych rád v parlamentu viděl – Jaroslav Hutka, písničkář.

 

Kardinál Miloslav Vlk

Milý Danieli,  přečetl jsem si tu špínu, kterou se snaží na Tebe vylévat někteří lidé. Protože Tě celkem dobře za ta léta znám, vím, že jsou to splašky ve stylu totalitní žurnalistiky, jejímž stylem byly lži a pomluvy. Takovéto lživé a očerňující články  Tě mají poškodit ve Tvé politické práci, protože lidé bohužel takovéto špíně rádi věří…Ale právě takovéto články Tě musí posilovat v úsilí  pracovat pro obnovu společnosti,  poněvadž s takovýmito žurnalisty a lidmi, kteří nectí duchovní hodnoty ani ve svém osobním životě a proto ani v politice, se společnost řítí do pekel…Myslím, že se nemusíš s takovouto zlomyslnou úrovní ani zahazovat…Tvůj kard.M.Vlk

 

Monika Pajerová

"Nesouhlasím s představou, že si jako občané musíme u voleb vybrat mezi velkým blokem levicových nebo velkým blokem pravicových stran. Dokonce si myslím, že tyto politické subjekty jsou důvodem problematického stavu české politiky a nepředstavují nová řešení. Proto jsem ráda, že obnovená KDU - ČSL nabízí alternativu v politickém středu. Vážím si toho, že křesťanští demokraté otevřeli svoje kandidátní listiny osobnostem, které prokázaly vysokou morální integritu. Daniel Herman je vynikajícím příkladem takového člověka - celý svůj život věnuje práci pro ostatní lidi, obětavé a skromné. Jsem si jista, že v tom bude pokračovat, dáme li mu svůj hlas v těchto volbách do Poslanecké sněmovny ČR."

 

Karel Janeček

"V těchto volbách jsem se rozhodl vyslovit svoji podporu kandidátovi KDU-ČSL Danielu Hermanovi. Známe se řadu let a na základě vlastní zkušenosti Danielovi věřím, že má dostatečně hlubokou motivaci, aby nepodlehl svodům zlojedů a bral svoje politické angažmá jako službu společnosti."

Video: Koho budu volit

Blog: Koho budu volit

 

Ondřej Vetchý

Daniela Hermana mám rád. Měl jsem možnost ho poznat a spolupracovat s ním v době, kdy byl ředitelem Ústavu totalitních režimů. Znám ho jako mírného, přemýšlivého, vzdělaného, slušného a čestného člověka a moc si vážím toho, že takový muž je ochoten jít v této době do politiky!